concubine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

concubine

concubine
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ljubomora i posesivnost?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
ledenaprinceza

ledenaprinceza


Broj poruka : 105
Datum upisa : 22.11.2009
Godina : 39
Lokacija : Pancevo

Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: Ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitimeSub Nov 28, 2009 4:07 pm

Izjava: "Ako je neko ljubomoran, to je znak da mu je stalo do osobe."
Ljubomora kao znak ljubavi? Koliko ima opravdanja u tome i istine?

Pre bi ljubomora mogla da se definise kao sopstvena nesigurnost, Zavist na kvalitetima neke druge osobe..
Medjutim, lakse je usmeriti negativnost na drugu osobu, prikazujuci je u loshem kontekstu stiteci nedostatke svoje i nipodastavati ono sto drugi poseduje, nego poceti ispitivati sebe, raditi na nadgradnji.

Posesivnost se opet previse cesto shvata kao znak zastite -kao i podrazumevana privatizacija partnera..."vlasnistvo"?..ili cega vec.
Iluzijom zastite muskarac daje sigurnost...i lazni osecaj "da je neko nash"... nije loshe kao instrument za zavodjenje i odrzavanje ega na optimumu..
No, cesto se koristi kao sredstvo raznih manipulacija..

Svi ce se sloziti da su obe emocije u granicama miinimuma u redu, a da sve iznad predstavlja - bolest.
Koja je to granica, alarm da smo uhvaceni u "zamku "prekomerne ljubomore i posesivnosti?

Koliko smo zavisni(oslobodjeni) od tih destruktivnih emocija?

Da li ste nekad bili ljubomorni i posesivni? I sta mislite o tome.


Poslednji izmenio ledenaprinceza dana Pet Dec 25, 2009 11:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
plavusa

plavusa


Broj poruka : 34
Datum upisa : 21.11.2009
Godina : 41

Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitimePon Nov 30, 2009 6:27 am

Iskreno u jednom perijodu sam bila ljubomorana ,ali u nekim granicama normale svesno sam znala sta oseceam i sama se borila protiv te ruzne osobine .LJUubomora i posesivnost po meni su vrlo lose i opasne... osobine.
Nazad na vrh Ići dole
nena25




Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.11.2009
Godina : 39
Lokacija : barajevo

Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitimePon Nov 30, 2009 7:52 am

iskreno nikad nisam dozvolila sebi da budem bolesno ljubomorna niti posesivna...ljubomorna jesam ali nikada to nepokazujem niti gusim druge tim,jer znam da se niko i nista nemoze zadrzati na silu..
Nazad na vrh Ići dole
plavussa




Broj poruka : 24
Datum upisa : 07.12.2009

Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitimePon Dec 07, 2009 10:56 am

ljubomora i posesivnost su po meni normalne osobine do neke normalne granice svi koji kazu da nikad nisu bili ljubomorni lazu
Nazad na vrh Ići dole
okisha

okisha


Broj poruka : 31
Datum upisa : 10.12.2009
Godina : 61
Lokacija : Beograd

Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitimePet Dec 11, 2009 7:39 am

[b]ljubomora i posesivnost mogu samo slomiti vezu (brak)
treba imati razumevanja, paznje, tolerancije, a najbitnija je iskrenost za uspeh veze

===========

Ljubomora i posesivnost? Ljubav%20%D1%82%D0%B5%D1%85
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ljubomora i posesivnost? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ljubomora i posesivnost?   Ljubomora i posesivnost? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubomora i posesivnost?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
concubine :: Ljubav :: Sve o ljubavi-
Skoči na: